Innowacyjność jest jedną z wartości firmowych. W strukturze organizacji funkcjonuje Centrum Badań i Rozwoju. Firma współpracuje z ponad 100 inżynierami. Silnie angażuje się w działania na rzecz podwyższenia jakości kształcenia w obszarze edukacji branżowej.

Prof. Wojciech Radomski Doktorem Honoris Causa Politechniki Krakowskiej

Pracodawcy coraz częściej oczekują od kandydatów wysokich kwalifikacji i specjalistycznych umiejętności, dlatego posiadanie tytułu magistra może znacznie zwiększyć szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy. Studia II stopnia na Politechnice Krakowskiej to także szansa na rozwój osobisty. Spotkania z ekspertami, możliwość współpracy z innymi studentami oraz udział w projektach badawczych dają niepowtarzalne szanse na nawiązanie cennych relacji, które mogą przynieść korzyści w przyszłości. Informatyka, transport czy budownictwo to co rok kierunki z grupy hitów rekrutacji na Politechnice Krakowskiej. Informatyka, prowadzona na trzech politechnicznych wydziałach, na każdym cieszy się ogromną popularnością.

Politechnika Krakowska ma 80 lat! Jubileusz będzie pełen nauki, techniki, kultury i sztuki

  • W technice medycznej jako komponenty implantów czy narzędzi.
  • Realizacji projektów badawczo-rozwojowych w ramach prestiżowych programów unijnych.
  • Samo zadanie dotyczyło Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Elektrycznych w Zakładzie Maszyn Elektrycznych EMIT S.A.
  • Dążymy do zacieśnienia naszej współpracy, stworzenia nowych użytecznych struktur zwiększających mobilność studentów oraz sprzyjających możliwości oferowania wspólnych studiów, także doktoranckich.

Podczas uroczystej Gali Builder for the Future zaprezentowani zostali także laureaci oraz finaliści XI edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Wśród osób, których projekty mogą odmienić przyszłość architektury oczywiście znaleźli się studenci i absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. To właśnie na tym wydziale studiowali zwycięzcy tegorocznej edycji – Dominika Cieplak i Kamil Federyga. Przygotowana przez nich pod opieką dr hab. Piotra Winskowskiego, prof. PK praca Biała Woda.

Rektor PK, podzielając stanowisko Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, zobowiązuje wszystkich studentów, doktorantów i pracowników PK plinko max do przestrzegania zawartych w komunikacie poleceń i rekomendacji. Nowy komunikat został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej PK oraz w Serwisie Informacyjnym PK. Pomysłodawcą i liderką zespołu „BioHydrogels” była mgr inż. Jest ona doktorantką Szkoły Doktorskiej PK w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa.

Uczestnicy studiów przeprowadzą badania potrzeb użytkowników i analizy biznesowe, a także opracują koncepcję produktu, prototypowanie i weryfikacje z użytkownikami. Ostatnim etapem procesu twórczego będzie opracowanie spójnej graficznie wizji produktu cyfrowego (aplikacji, strony internetowej, interfejsu, architektury), animacja i jego prezentacja. Kamila Kotnis, Paulina Krajewska i Magdalena Kaleta są studentkami ostatniego semestru studiów magisterskich na kierunku inżynieria produkcji na Wydziale Mechanicznym PK, a także absolwentkami kierunku inżynieria wzornictwa przemysłowego. Z kolei Joanna Waśko jest studentką inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PK. Eksperci z PK współpracują także z ośrodkiem badań jądrowych CV Rež w Czechach (wspólne prace dyplomowe, warsztaty naukowe z ).